JÄSENYHDISTYKSET

 

 

Etelä-Kymenlaakson Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Matti Paananen, Lepikönkatu 1 as 8,  49400 Hamina, p. 040 537 0098, matti.vaari.paananen@gmail.com

Siht. Kari Tuompo, Suosillantie 15, 49410 Poitsila, 0440120261, kari@dealworld.eu

 

Itä-Uudenmaan Sotilaspoikien ja Lottatyttöjen

Perinnekilta ry

Pj. Jouni Ahola, Lyhdetie 40, 06150 Porvoo, p. 040 727 3919, jouni.ahola.ja@gmail.com

 

Kainuun Sotilaspoikien Perinnekilta ry 

Pj. Asko Tolonen, Akkoniementie 14, 88600 Sotkamo,  p. 0400 689 257, askotolo@gmail.com

Siht. Pertti Schroderus, Artunkuja 7, 88610 Vuokatti, p. 050 562 0604, pertti.schroderus@gmail.com

 

Kanta-Hämeen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Lauri Toivanen, Aurinkokatu 1 A 8, 13100 Hämeenlinna, p. 040 563 5255, toivanenla@gmail.com

Siht. Anssi Salvisto, Kaskisavuntie 5, 13210 Hämeenlinna, p. 045 121 6350, anssi.salvisto@gmail.com

Varainhoit. Toivo Lensu, Wähäjärvenkatu 3 A 9, 13200 Hämeenlinna, toivo.lensu@gmail.com

 

Keski-Suomen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Heikki Vuorimies, Yliopistonkatu 44 A 28, 40100 Jyväskylä, p. 050 345 1040, klausheikki65@gmail.com

Siht. tal.hoit. Santeri Heinonen, Vapaaherrantie 17 D 9, 40320 Jyväskylä, p. 040 829 56 97, santeri.heinonen@gmail.com

 

Lapin Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Seppo Rautiainen, Häkinrinne 1, 96900 Saarenkylä,

p. 040 549 2393, seppo.rautiainen@pp2.inet.fi

Siht. Pasi Ruokanen, Santamäentie 11, 96100 Rovaniemi,

p. 0400 488 827, ruokanen.pasi@gmail.com

 

Oulunseudun Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Vilho Räihä, Jäntintie 13, 90910 Kontio, vilho.raiha@gmail.com, p. 0400 350 212

Varapj Hannu Ojalehto, Koskitie 43 B 51, 90500 Oulu, hannuojalehto48@gmail.com, p. 0400 681 833

Siht. Kari Mettovaara, Haulitie 1 E, 90250 Oulu, p. 040 5156 615, karijmettovaara@gmail.com

 

Pirkka-Hämeen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Matti Holkeri, Rauhanummentie 4 A 17, 37800 Akaa, p. 040 831 1054

matti.holkeri@pp.inet.fi

Vpj. Matti Salonen, Hatanpään puistokuja 22 D 89, 33900 Tampere,

p. 040 779 1420, salosenmasa@gmail.com

Siht. Markku Rauhalahti, Meesakatu 6 A 18, 33400 Tampere, p. 050 68980, markkurauhalahti@gmail.com

 

Akaa Toijalan Sotilaspoikien Perinneosasto

Pj. Matti Holkeri, Rauhanummentie 4 A 17, 37800 Akaa, p. 040 831 1054

 

Pohjois-Kymen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Juha Tompuri, Tompurintie 37, 46800 Myllykoski, p. 040 8348 889, juha.tompuri@outlook.com

Siht. Pauli Similä, Kolisevantie 370, 47310 Haapa-Kimola,

p. 040 501 4536, pauli.simila@gmail.com

 

Pohjois-Satakunnan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Tapio Kamppi, Katkontie 405, 38950 Honkajoki, p. 505646422, tapio.i.kamppi@gmail.com

Siht. Mikko Laukkonen, Plikikatu 4, 38700 Kankaanpää, p. 050 594 5100, mikko.laukkonen@dnainternet.net

 

Pohjois-Uudenmaan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Juhani Kallio, Kirstaantie 11, 01900 Nurmijärvi, juhani.kallio@piak.fi

Siht. Matti Kulmala, Kiekontie 1 D 25, 04320 Tuusula, p. 040 5385 515, mattijuhanikulmala@gmail.com

 

Päijät-Hämeen Sotilaspoikakilta ry

Pj. Jarmo Järveläinen, Sippolankatu 7 C 27, 15800 Lahti, p. 050 523 7047, jarja@phnet.fi

Varapj. Veikko Koivula, Terveystie 25, 15870 Hollola, puh. 040 0255880, koivula@hotmail.fi

 

Raahentienoon Maanpuolustusperinne ry

Pj. Tuija Puoskari, puh 050 315 4321, Tuija.Puoskari@hotmail.com

Siht. Sari Jaatinen, puh 050 434 2030, jaatisensari@gmail.com

 

Salon Seudun Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Pertti Falkstedt, Röykkälänkatu 17, 24100 Salo, p. 050 521 6692, pertti.falkstedt@ebaana.net

Siht. Ismo Laaksonen, Pensalantie 3 A, 24800 Halikko,

p. 0400 228 129, ismo.laaksonen@hotmail.com

 

Satakunnan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Timo Kirkko-Jaakkola, Punkalaidun,

p. 044 4200 420, timo.kirkkojaakkola@gmail.com

Siht. Mika Ramstedt, Kaivopolku 6 B 21, 28400 Ulvila,

p. 044 203 7770, mika.ramstedt@gmail.com

 

Savonlinnan seudun Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Ari Kantanen, Nuottamiehentie 6, 57600 Savonlinna,

p. 040 5959 946, kantanenari@gmail.com

Siht. Marja Turtiainen, Uimahallinkatu 4 B 18, 57100 Savonlinna,

p. 050 567 6064

 

Suur-Savon Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Juhani Manninen, Hovintie 5 B 1  52550 Hirvensalmi,

p. 0500 750 252, juhani.manninen@surffi.fi

Siht. Anneli Lehto, Petterinpolku 5-7 B 7, 52550 Hirvensalmi,

p. 050 501 3575, anneli.lehto@luukku.com

 

Varsinais-Suomen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Erkki Lehmus, Vähä Hämeenkatu 7 C 49, 20500 Turku, p. 050 520 5650, erkki.lehmus55@gmail.com

Siht. Mika Nieminen, Knuutinkatu 12 A as 1, 21260 Raisio, mika@tarp.fi, p. 040 522 3384

 

Ylä-Savon Sotilaspoikien Perinnekilta ry 

Pj Seppo Räihä, Piispantie 1 as 5, 74700 Kiuruvesi, p. 040 5914 611, seppo.raiha@gmail.com

Siht. Tapio Väisänen, Romeikonmäentie 10, 73100 Lapinlahti, p.0400 218192, tapiovaisanen017@gmail.com