JÄSENYHDISTYKSET

HAAPAJÄRVI / Keski-Pohjanmaan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Matti Rahkola, Kärjäntie 15, 85100  Kalajoki, p. 044 066 9194

Siht. Veikko Junttila, Nahkimonranta 3, 85500 Nivala,

p. 050 400 7731, vjunttila@outlook.com

 

HAMINA / Etelä-Kymenlaakson Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Matti Haapanen, Koskenniskantie 1, 48400 Kotka,

p. 0500 655 913, matti.haapanen@kymp.net

Siht. Pentti Snygg, Vapakuja 3 B, 49490 Neuvoton, p. 040 556 6961, pentti@silver.inet.fi

 

HELSINKI / Pääkaupunkiseudun Sotilaspoikien ja Pikkulottien

Perinnekilta ry

Pj. Hannu Saloniemi, Välitalontie 54 A, 00660 Helsinki,

p. 0400 701 533, hannu.saloniemi@helsinki.fi

 

HYVINKÄÄ / Pohjois-Uudenmaan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Matti Latomäki, Viertolantie 18 A 4, 11120 Riihimäki,

p. 040 834 5518, matti.latomaki@kolumbus.fi

 

HÄMEENLINNA / Kanta-Hämeen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Lauri Toivanen, Aurinkokatu 1 A 8, 13100 Hämeenlinna,

p. 040 563 5255, toivanenla@gmail.com

Siht. Risto Saarinen, Jarrumiehentie 14, 13210 Hämeenlinna,

p. 0500 209 998

 

IISALMI / Ylä-Savon Sotilaspoikien Perinnekilta ry 

Pj. Seppo Ryhänen, Heinäahontie 183, 73100 Lapinlahti,

p. 050 440 9833, seppo.k.ryhanen@gmail.com

Siht. Pertti Hämäläinen, Päiviönkatu 37 B 19, 74100 Iisalmi,

p. 017 823 677, 044 082 3677

 

IMATRA / Etelä-Karjalan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Timo Apajakari,  Puustellintie 2B 31, 53200 Lappeenranta, p. 040 845 2980
timo.apajakari@saunalahti.fi

Rah.hoit. Aimo Jelkänen, Pikisaarenkatu 34 as. 3, 53900 Lappeenranta, p. 0400 751 191
aimoje@gmail.com

 

JOENSUU / Pohjois-Karjalan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Antti Eteläpää, Tuohitie 9, 80230 Joensuu, p. 050 525 5585, antti.etelapaa@joensuu.fi

Siht. Erkki Matikainen, Suksimestarintie 2 A 18, 80140 Joensuu, p. 050 341 9503 (työ), 050 543 1911 (koti), erkki.matikainen@joensuu.fi

 

JYVÄSKYLÄ / Keski-Suomen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Heikki Vuorimies, Yliopistonkatu 44 A 28, 40100 Jyväskylä,

p. 050 345 1040, heikki.vuorimies@pp.inet.fi

Siht. Kari Taipale, Niemenkyläntie 21, 43900 Kinnula,

p. 040 584 2992

 

KAJAANI / Kainuun Sotilaspoikien Perinnekilta ry 

Pj. Asko Tolonen, Akkoniementie 14, 88600 Sotkamo,  p. 0400 689 257, asko.tolonen@op.fi

Siht. Aila Alasalmi, Karppilantie 47 C, 88270 Vuolijoki, p. 050 567 7185, alasalmi.aila@gmail.com

 

KANKAANPÄÄ / Pohjois-Satakunnan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Heino Nieminen, Hapuantie 22, 38740 Hapuoja ,p. 0400 320 171

Siht. Mikko Laukkonen, Plikikatu 4, 38700 Kankaanpää,

p. 050 594 5100

 

KOUVOLA / Pohjois-Kymen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Keijo Gärdström, Väinöläntie 32 B, 45200 Kouvola,

p. 040 553 6205, keijo.gardstrom@evl.fi

Siht. Pauli Similä, Kolisevantie 370, 47310 Haapa-Kimola,

p. 040 501 4536

 

LAHTI / Päijät-Hämeen Sotilaspoikakilta ry

Pj. Tuulo Lehtinen, Pallaskatu 1 C 11, 15900 Lahti, p. 0400 972 582

Siht.  Jarmo Järveläinen, Sippolankatu 7 C 27, 15800 Lahti, p. 050 523 7047, jarja@phnet.fi

 

MIKKELI / Suur-Savon Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Juhani Manninen, Itäkaari 16, 52550 Hirvensalmi,

p. 0500 750 252, juhani.manninen@surffi.fi

Siht. Anneli Lehto, Petterinpolku 5-7 B 7, 52550 Hirvensalmi,

p. 050 501 3575

 

OULU / Oulunseudun Sotilaspoikien, Suojeluskunta- ja Lotta Svärd -piirin Perinnekilta ry

Pj. Aaro Väyrynen, Rivitie 12 B, 90940 Jääli, p. 044 597 0324, aaro.vayrynen@gmail.com

Siht. Paavo Väliheikki, Postiljoonintie 12, 90150 Oulu, p. 040 525 1637, ​valiheikki.paavo@gmail.com Rah.hoit. Esko Pyky, Lempiniementie 21, 90900  Kiiminki , puh. 040 506 7384, eskopyky3@gmail.co

 

PORI / Satakunnan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Tapio Huhtanen, Teermossantie 52 A, 29600 Noormarkku,

p. 0400 742 831, tapio_huhtanen@hotmail.com

Siht. Mika Ramsted, Kaivopolku 6 B 21, 28400 Ulvila,

p. 044 203 7770, mika.ramstedt@gmail.com

 

PORVOO / Itä-Uudenmaan Sotilaspoikien ja Lottatyttöjen

Perinnekilta ry

Pj. Jouni Ahola, Lyhdetie 40, 06150 Porvoo, p. 040 727 3919, jouni.ahola@pp2.inet.fi

 

RAUMA / Vakka-Suomen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Tarmo Hirvasalo, Karjalankatu 11 B 41, 26100 Rauma,

Siht. Reino Heinonen, Krisantie 92, 27100 Eurajoki,

p. 0400 831 639, reino.j.heinonen@gmail.com

 

ROVANIEMI / Lapin Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Seppo Rautiainen, Häkinrinne 1, 96900 Saarenkylä,

p. 040 549 2393

Siht. Pasi Ruokanen, Santamäentie 11, 96100 Rovaniemi,

p. 0400 488 827

 

SALO / Salon Seudun Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Pertti Falkstedt, Röykkälänkatu 17, 24100 Salo, p. 050 521 6692, pertti.falkstedt@ebaana.net

Siht. Ismo Laaksonen, Pensalantie 3 A, 24800 Halikko,

p. 0400 228 129, ismo.laaksonen@hotmail.com

 

SAVONLINNA / Savonlinnan seudun Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Lauri Auvinen, Kylpylaitoksentie 8 B 24, 57130 Savonlinna,

p. 044 525 5350

Siht. Marja Turtiainen, Uimahallinkatu 4 B 18, 57100 Savonlinna,

p. 050 567 6064

 

SEINÄJOKI / Etelä-Pohjanmaan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Matti Ylikoski, Petsamontie 8, 64830 Villamo,

p. 040 704 3945

Siht. Seppo Peltola, Uittomiehenkatu 11 B 4, 60200 Seinäjoki,

p. 040 568 7299, peltolaseppo52@gmail.com

 

TAMPERE / Pirkka-Hämeen Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Harri Salminen, Kalliokorventie 35, 37800 Akaa,

p. 044 238 9440, phspojat@gmail.com

Siht. Tuija Helin, Lerunkatu 2 E 20, 37120 Nokia,

p. 050 469 3998, tuija.helin1@wippies.fi

Akaa Toijalan Sotilaspoikien Perinneosasto

Pj. Matti Holkeri, Takavainiontie 2, 37800 Toijala,

p. 040 831 1054

 

TURKU / Varsinais-Suomen Sotilaspoikien Perinnekilta ry  

Pj. Jukka Kleemola, Tasalankatu 14 as. 1, 21200 Raisio,  p. 0400 825 664, jukka@kleemola.fi

Siht. Tuula Rahkonen, Siltavoudinkatu 1 as. 20, 21200 Raisio,  p. 0500 464 698, tuula.k.rahkonen@gmail.com

 

VAASA / Vaasan Sotilaspoikien Perinnekilta ry

Pj. Eero Alasuvanto, Koulukatu 9 B 32, 65100 Vaasa, p. 041 443 2404, eeromattia@gmail.com

Siht. Niilo Lehtimäki, Rauhankatu 23 A 13, 65100 Vaasa,

p. 050 583 3460, niilo.lehtimaki@gmail.com

 

VASA-VAASA / Svenska Österbottens Soldatgossars Traditionsgille rf

Pj. Bjarne Hammarström, Kolmilevägen 22, 65230 Vasa,

p. 06 321 2996

Siht. Mårten Holmberg, Työväentie 2 A 9, 03100 Nummela, p. 044 025 0346